Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFPBTÚB → Studium → Magisterské studium
iduzel: 7879
idvazba: 8945
šablona: stranka
čas: 9.7.2020 05:45:28
verze: 4671
uzivatel:
remoteAPIs: https://cis-web-test.vscht.cz/redirect/context/
branch: trunk
Obnovit | RAW

Magisterské studium

Zjišťujeme výuku magisterských studijních programů (od akademického roku 2019/2020):

a výuku dobíhajících magisterských studijních programů (do akademického roku 2020/2021, nelze se na ně již hlásit):

V těchto oborech zajišťujeme část vyučovaných předměntů, včetně závěrečných bakalářských prací a státních závěrečných zkoušek.

V magisterském oboru Biotechnologie léčiv je možné získat „dvojí diplom“ při studiu první rok na VŠCHT a druhý na University of Insubria v Itálii viz. Master Double Degree web page.

Bližší informace doc. Dr. Ing. Petra Patáková.

Biotechnologie

Biotechnologie

Navazující magisterský obor, Fakulta potravinářské a biochemické technologie

Charakteristika

Multidisciplinární obor, který spojuje znalosti a dovednosti z oblasti přírodních věd, inženýrství, modelování a řízení biotechnologických procesů. Základem studia je porozumění dějům a procesům, které probíhají v živých organizmech (tkáňové kultury, řasy, mikroorganismy, organely, enzymy ad.) a jejich využití pro technologické procesy. Kromě tradičních biotechnologií (pivovarství a sladařství, lihovarství, vinařství, výroba organických kyselin a rozpouštědel) se studenti seznámí s produkcí antibiotik, vakcín, rekombinantních proteinů. Velký důraz je kladen na samostatnou činnost studentů v rámci laboratorních projektů a diplomové práce.

→ více
Biotechnologie léčiv

Biotechnologie léčiv

Navazující magisterský obor, Fakulta potravinářské a biochemické technologie

Charakteristika

V rámci oboru "Biotechnologie léčiv" je přednášen a prakticky vyučován kompletní soubor biologických a inženýrských disciplín, na který navazují specializované technologické předměty umožňující ucelené pochopení procesů aplikovaných ve farmaceutickém průmyslu. Ke klíčovým předmětům charakterizujícím biologickou stránku (biologického činitele) těchto procesů patří předměty Biochemie II, Mikrobiologie pro farmaceuty, Molekulová genetika, Genové inženýrství, ad. Inženýrská a kontrolní problematika je vysvětlována v předmětech Bioinženýrství, Izolace a separace molekul, Bioanalytické metody, Správná laboratorní/výrobní praxe, ad. Významná část výuky v každém semestru je věnována samostatné experimentální práci. Profilující předměty pak umožňují užší specializaci v oblasti výzkumu, vývoje a kontroly, respektive řízení biotechnologických procesů ve farmaceutickém průmyslu.

→ více
Aktualizováno: 12.11.2019 13:39, Autor: Martin Halecký


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Ústav biotechnologie, technický správce Výpočetní centrum

zobrazit plnou verzi