idvazba: 11194
šablona: novinky
čas: 19.4.2018 23:26:47
verze: 4353
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW
Archiv aktualit

Letošní ročník dvoudenního seminářem proběhne ve dnech 10.-11. 5. 2018.
Podrobnější informace v programu, na webové stránce kurzu nebo u Doc. Ing. Ireny Kolouchové, Ph.D.

Těšíme se na Vaši účast!
Dovolujeme si Vás upozornit a pozvat na připravovanou 6. mezinárodní chemicko-technologickou konferenci, kterou jako ústav spolupořádáme.
Konference se koná ve dnech 16.-18.4.2018 v krásném prostředí města Mikulov.
Podrobné informace o odborném a doprovodném programu konference najdete na webových stránkách konference.
Zveme studenty i průmyslové partnery na 15. ročník Konference Kvasná chemie a bioinženýrství, kterou pořádá Ústav biotechnologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
Podívejte se na porgram konference.

Přijďte si prohlédnout naše moderně vybavené laboratoře a minipivovar Lachout a informovat se na možnosti studia na našem ústavu.
Podrobnosti o Dnech otevřených dveří na VŠCHT Praha jsou k dispozici zde.

Přejeme všem studentům, spolupracovníkům a partnerům příjemné prožití vánočních svátků a načerpání nových sil do roku 2018

Vzhledem k omezené kapacitě exkurze se toto týká studentů oboru BIBI a BL, kteří mají zadánu BP na ústavu 319, a kteří se neúčastnili exkurze minulý rok. V případě nenaplněné kapacity bude účast umožněna i studentům oboru BL nebo BIBI z jiných ústavů.
Účast potvrďte nejpozději do 23.10. 2017 OSOBNĚ u Ing. Marcela Karabína, Ph.D. - č.dv. A109.
Podrobnosti ke stažení zde.

Naše kolegyně Dr. Ing. Michaela Rumlová obdržela za svůj projekt Cenu předsedkyně Grantové agentury České republiky. Projekt je cílený na charakterizaci interakcí důležitých pro tvorbu nezralých retrovirových částic a vývoj metod pro testování inhibitorů skládání HIV otevírá nové cesty pro přípravu účinných antiretrovirotik.
Celý Ústav biotechnologie jí upřímně blahopřeje.

V rámci oslav výročí 65 let samostatné existence Vysoké školy chemicko-technologické byla našemu dlouholetému kolegovi prof. Ing. Mojmíru Rychterovi, CSc. udělena Medaile Emila Votočka. Toto ocenění uděluje rektor VŠCHT Praha vynikajícím osobnostem, které se svou odbornou nebo veřejnou činností zasloužily o rozvoj chemie a dalších oborů na VŠCHT Praha nebo o rozvoj spolupráce s VŠCHT Praha v oblasti vzdělávání, výzkumu a vývoje.
Celý Ústav biotechnologie mu upřímně blahopřeje.

Srdečně Vás zveme na Studentskou vědeckou konferenci, která se bude na našem ústavu konat v pondělí 20.11.2017.
Zahájení SVK bude v 8:30 20.11.2017 v BI. Poté proběhnou jednotlivé sekce na ústavech.
Na Ústavu biotechnbologie budou tři sekce Biotechnologie I, II a III. Podrobnosti najdete na ústavních webových stránkách SVK.
Přihlásit se na SVK lze do 22.10. a to elektronicky na https://svk.vscht.cz/, kde jsou k nalezení také podrobné informace o konferenci. Vkládání anotací bude v období 25.10. do 8.11.
Ve všech sekcích budou oceněni nejlepší tři přednášející a kromě toho budou uděleny ceny sponzorů tj. firmy HPST, s.r.o., Plzeňský Prazdroj a.s., Amper Generation, a.s., SHIMADZU Česká Republika a LONZA BIOTEC s.r.o.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

Důležité informace k předmětu jsou ke stažení v připojeném souboru.
Výuka předmětu začíná 27.9. Úvodní lekce a školení bezpečnosti práce v 8:00 v místnosti A122. Účast je nutná.

Ve dnech 13-17. června 2017 v Národní technické knihovně v Praze úspěšně proběhlo BioTech 2017 & the 7th Czech-Swiss Symposium with Exhibition.
Na webových stránkách konference naleznete fotogalerii z letošního ročníku.

Jsou k dispozici rámcová témata disertačních prací pro akademický rok 2016/2017 Ústavu biotechnologie.
Podrobnější informace k jednotlivým tématům.
Harmonogram přijímacího řízení a přihláška ke studiu v doktorském studijním programu na VŠCHT Praha.

Pracovníci našeho ústavu prof. Ing. Tomáš Brányik, Ph.D. a Ing. Tomáš Humhal se podíleli na vývoji technologie, která získala ocenění za výjimečný inovační počin v rámci projektu Vizionáři.
Zájmové sdružení právnických osob CzechInno oceňuje v rámci projektu Vizionáři výjimečné inovační počiny v českém podnikání s významným technologickým, sociálním a/nebo ekonomickým přínosem.
V již šestém ročníku soutěže byla dne 8.12.2016 jedna z cen Vizionářů 2016 udělena technologii produkce Omega-3 mastných kyselin z mikrořasy Japonochytrium za její technologický a společenský přínos v oblasti potravinářství, zdravotnictví a farmacie.
Technologie byla vyvinuta a patentována v rámci centra kompetence pro výzkum biorafinací (BIORAF, TA ČR) ve spoluprací firmy EcoFuel Laboratories a VŠCHT Praha. Cenu převzal Ing. Petr Kaštánek, Ph.D. (EcoFuel).
Na vývoji technologie se za VŠCHT Praha podílejí prof. Ing. Kateřina Demnerová, CSc., prof. Ing. Tomáš Brányik, Ph.D., Ing. Dana Savická, Ing. Tomáš Humhal a Ing. Olga Kronusová.